2022-12-08 16:15 || 1.0.0
  • Szolgáltatásaink
  • Árlista
  • Kórházfejlesztés
  • Magunkról
  • Kapcsolat
  • Karrier
  • Telefon: (+36) 1 489-52-00 | E-mail: info@bhc.hu

    Fül-orr-gégészeti műtétek

    Az alábbi fül-orr-gégészeti beavatkozás 2025 első negyedévétől lesz elérhető a magánkórházi osztályunkon.
     

    Intézetünkben jól képzett fül-orr-gégészeti operációs team és a legmodernebb műszerpark várja a hozzánk forduló pácienseket.

    A legtöbb fülészeti műtétet a hallásjavítás céljából végzett tympanoplasticák jelentik, ezek során a krónikus gennyes középfülgyulladásokat szüntetjük meg. Ezen kórkép szövődményei napjainkban csak nagyon ritkán fordulnak elő. Krónikus savós középfülgyulladások esetén ventillációs tubusokat ültetünk a dobhártyákba, a későbbi komplikációkat megelőzendő. 

    Az elmúlt évtizedben nagy áttörés következett be a siketség, illetve a súlyos fokú halláscsökkenés rehabilitációjában, ennek keretében a modern implantációs eljárások hazánkban is elterjedtek. 

    A plasztikai eljárásokat az elálló fülkagyló, vagy a fülkagyló-hiány esetén végezzük.

    Az orrsebészetben az orrstatus rendezése céljából végzett műtétek a leggyakoribbak: gátolt orrlégzést tud okozni az orrsövényferdülés, az orrkagylók extrém méretű megnagyobbodása. 

    A krónikus orrmelléküreggyulladások az úgynevezett FESS műtéttel minimálisan invazív módon gyógyíthatók. 

    A műtéti paletta kisebb részét képezik a jó- és rosszindulatú orrmelléküreg daganatok miatt, valamint a szépészeti célból végzett műtétek.

    A fej-nyaksebészeti műtétek magukba foglalják a szájüreg, a garat és a gége jóindulatú és rosszindulatú daganatainak operatív ellátását. A leggyakoribb, krónikus gyulladás miatt végzett műtétek a torokmandula eltávolítások, gyermekkorban az orrmandula műtétek.

    A jó-és rosszindulatú nyálmirigy daganatok műtéti ellátását is a fül-orr-gégészek végzik.

    Fül-orr-gégészeti műtétek – Egy kis történeti visszatekintés 

    Hazánkban Navratil Imre vezetésével 1866-ban nyílt meg az első orr-gégészet osztály a Rókus Kórházban. Másfél évvel később Bőke Gyula volt az, aki Navratilhoz csatlakozva az első fülészeti részleget vezette. A fül-orr-gégészeti betegeket egészen addig a sebészeti osztályokon kezelték, a mai értelemben vett fül-orr-gégészeti osztályok a vidéki városainkban a múlt század 50-es éveitől jöttek létre.

    A hazai fül-orr-gégészet hírnevét számos kolléga erősítette. Az Albertirsán született Politzer Ádám Nobel díj jelölést kapott, ő a bécsi fül-orr-gégészeti klinika igazgatója volt évtizedekig a XIX. század végén. Belső fül kutatásaiért két magyar kolléga kapta meg a Nobel díjat: Bárány Róbert 1915-ben, Békési György pedig 1961-ben.

    Napjainkban a fül-orr-gégészeti műtéttan minden tekintetben megfelel az európai standardoknak.

    A leírás Prof. Dr. Gerlinger Imre fül-orr-gégész szakorvos által készült.