A masszázs aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert, ezzel egyensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakciót, feloldja az izmok akaratlan feszülését, lehetővé teszi a normális szívritmus, vérnyomás és keringés helyreállítását.
Alkalmazott masszázs technikák
- Gyógymasszázs
A gyógymasszázs amellett, hogy enyhíti a panaszokat, serkenti a vérkeringést és az anyagcserét, ellazítja az izmokat, növeli a teljesítményt továbbá az immunrendszerre is pozitív hatással jár. Csillapítja a fájdalmat, ugyanis az idegvégződésre gyakorolt hatása gátolja a fájdalmas ingerek eljutását az agyba. A nyugtató hatása is közismert, hiszen az izmok ellazítása stressz oldó hatással bír. Izomlazító hatása miatt izomgörcsök, húzódásos panaszok, váll, nyak és hátfájás esetén is alkalmazható. Az ülőmunkából adódó összes ortopédiai problémát, ami rossz tartásból ered, hatékonyan javítja a gyógymasszázs. A gyógymasszázst nem lehet túladagolni, minden helyzetben minden emberre pozitív hatással bír.
Érdemes figyelembe venni, hogy a gyógymasszázs nem minden esetben elegendő és nem helyettesíti az orvosi kezelést, emiatt legtöbbször kiegészítő kezelésként alkalmazzák.
- Svédmasszázs
A svédmasszázs során a páciens aktívan is részt vehet az eljárásban maghatározott tornagyakorlatok formájában viszont e nélkül is kiváló hatást lehet elérni vele.
Alkalmazási javaslatok: a svédmasszázs alkalmazható bármilyen izommerevség vagy mozgásszervi és ízületi panasz esetén. Nagyon hatékony gerincpanaszok enyhítésében, reumás megbetegedésekor és vérkeringés panasz ok esetén.
- Sportmasszázs
A testmozgás előtti masszázs csúcsformában tartja az izmok rugalmasságát, csökkenti a merevséget és növeli a terhelhetőséget. A testedzés után feloldja az izomfeszülést és a tejsav eltávolításával megelőzi az izomlázat.
A sportmasszázs igen erőteljes mechanikus behatással bír a szervezetre ezért nem javasolt kismamáknak, lázas betegeknek, érrendszeri betegségek esetén továbbá friss sérülések, vérzékenység és akut ízületi problémák esetén.
- Narancsbőr masszázs
A masszőr erőteljes és folyamatos mozdulatokkal összetöri a zsírsejteket, javítja a vérkeringést, a nyirokkeringést és a szövetek frissítését is.
A várt eredmény csak hosszas rendszeres masszázzsal érhető el, amely kiegészíthető rendszeres testedzéssel.