Tudatos jelenlét alapú stresszcsökkentő (MBSR) terápia 2018. áprilistól
Jelen cikk 2022.02.21. előtt készült.
Utolsó módosítás dátuma: 2022-02-25
Ez a cikk több mint 2 éve frissült utoljára. Kérjük, olvasáskor vegye ezt figyelembe!
A mindfulness meditáció a kognitív pszichoterápiák meglepően hatékony új területe. Legjobban a „tudatos jelenlét” kifejezéssel lehet lefordítani: olyan speciális figyelmi állapot, tudati beállítódás, amely a jelenre fókuszál, növeli a mentális folyamatokkal kapcsolatos tudatosságot, és a gondolatok kíváncsi megfigyelését, elfogadását javasolja.
Mi a mindfulness módszer lényege?
A mindfulness fő üzenete, hogy a személyiség több és gazdagabb, mint gondolatainak összessége. A depresszióban, szorongásos állapotokban megjelenő negatív gondolatok pusztán tudattartalmak, amelyek lehet, hogy igazak, de lehet, hogy nem: semmiképpen sem azonosak a személlyel.
Milyen problémák esetén hatékony a tudatos jelenlét alapú stresszcsökkentés?
A mindfulness alapú stresszcsökkentés (MBSR) hatékonyságát számos vizsgálat alátámasztja. Korábban jó eredménnyel használták a krónikus fájdalom és a krónikus stressz kezelésében, ma már súlyos depresszióban is segít a visszaesések megelőzésében.
A tudatos jelenlétnek a stressz és a depresszió oldásán túl számos jótékony hatása van, ilyenek a figyelmi kapacitás javulása, a jobb koncentráció, a hatékonyabb munkavégzés, az érzelmi reguláció javítása, az önmagunk és mások iránti együttérzés növekedése.
A jelenben való létezés és a negatív gondolatoktól való távolságtartás nagyon hatékony a stresszel kapcsolatos betegségek megelőzésében, enyhíti az alvászavarokat, csökkenti a vérnyomást, növeli a pszichés jóllétet, erősíti az elfogadást.
Kinek ajánljuk a mindfulness terápiát?
A mindfulness alapú stresszcsökkentő terápiát olyan személyeknek ajánljuk, akik megterhelő, stresszes élethelyzetben vannak, gyakran élnek át feszültséget, szorongást, esetleg lehangoltságot. Hasznos megoldás lehet azoknak is, akik krónikus fájdalmaktól, stressz eredetű szív- és érrendszeri, emésztési és légzőszervi problémákkal küzdenek. A csoportterápiára akkor érdemes bejelentkezni, ha nagy valószínűséggel az összes alkalmon részt tudnak venni, mert az egyes alkalmak egymásra épülnek.
Tudatos jelenlét alapú stresszcsökkentő terápia
Vezeti: Dr. Perczel-Forintos Dóra PhD, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, MBCT tanár
Helyszín: Budai Egészségközpont, Nagy Jenő utca 8.
Időtartam: 8x1,5 óra, csütörtökönként 14.00-15.30-ig.
- 2018.04.12.
- 2018.04.19.
- 2018.04.26.
- 2018.05.03.
- 2018.05.10.
- 2018.05.17.
- 2018.05.24.
- 2018.05.31.
Maximális létszám: 6 fő.**
A terápia teljes összege 64 000 Ft (8000 Ft/alkalom).***
* Az időpontok előre meghatározottak, ezeken változtatni csak a csoport vezetőjével és tagjaival történő egyeztetés alapján lehet. Így azoknak érdemes bejelentkezni, akik nagy valószínűséggel minden időpontot jelen tudnak lenni.
** A foglalkozás csoportos jellegére való tekintettel a jelentkezést követően részvételükre feltétlen számítunk.
*** A részvételi díj a terápia előtt egy összegben fizetendő. A terápia csoportos jellegére való tekintettel a díjból nem áll módunkban visszatéríteni.
Forduljon szakembereinkhez!
A Budai Egészségközpontban öt helyszínen több mint 300 neves szakorvos magánrendelését keresheti fel mintegy 45 szakterületen. A személyre szabott ellátásról képzett, hosszú ideje együtt dolgozó szakembergárda gondoskodik. 23 év tapasztalatait és csaknem 450.000 ügyfelünk visszajelzéseit figyelembe véve folyamatosan azon dolgozunk, hogy a hozzánk fordulók számára igényeik és idejük tiszteletben tartásával a lehető leghatékonyabban szervezzük meg a gyógyító tevékenységet.